آموزش افزایش امنیت اینستاگرام

{ هـیـــــــدن ویـکــــــی }

 

اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی بسیار محبوب و پرمخاطب است که افراد زیادی نیز در آن فعالیت می‌کنند.

حساب‌های شخصی و بیزنسی و بسیاری از حساب‌های دیگر، برای هر فرد بسیار مهم است. در این مقاله می‌خواهیم به راه‌های افزایش امنیت اینستاگرام که هر حساب فعال به آن نیاز دارد، می‌پردازیم.

اینستاگرام امروزه محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی در جهان است و افراد بسیار زیادی در هر زمانی از روز سعی می‌کنند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

این حجم از مخاطب برای هر شبکه‌ای جذاب است و اینستاگرام روزانه تلاش می‌کند تا بهترین خدمات را برای کاربران فراهم کند.

روزانه افراد بسیار زیادی به کسب و کار در اینستاگرام می‌پردازند و هزینه‌های بسیار زیادی صرف تبلیغات در این شبکه‌ی اجتماعی محبوب می‌شود. با این تفاسیر تا چه حد به افزایش امنیت اینستاگرام خود فکر کرده‌اید؟

 

افزایش امنیت اینستاگرام

امنیت مهمترین مسئله‌ای است که در اینجا مطرح می‌شود و شما باید تا جایی که می‌توانید از حساب اجتماعی خود از دست هکرها و ربات‌های خرابکار جلوگیری کنید. حساب اینستاگرام شما می‌تواند یک منبع کسب درآمد برای شما باشد و یا می‌تواند یک حساب کاملا شخصی باشد که عکس‌های خصوصی شما در آن قرار دارد. در هر حالتی، امنیت اینستاگرام برای شما مهم است. در ادامه چک لیستی به شما معرفی می‌کنیم که به افزایش امنیت حساب اینستاگرام شما کمک می‌کند.

 

اپلیکیشن اینستاگرام را از منابع معتبر دانلود کنید

کارابران آیفون در ایران با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه هستند اما برای کاربران اندروید این محدودیت‌ها کمتر است. سعی کنید اپلیکیشن اینستاگرام تنها از مارکت‌های معتبر دانلود کنید. برای کاربران اندروید تنها منبع معتبر فروشگاه Play store است و اگر اپلیکیشن اینستاگرام را از منابع دیگری دانلود کنید، احتمال اینکه بعد از نصب آن، اطلاعات شما سرقت شود، بسیار زیاد است. شما با نصب اینستاگرام از منابع غیر معتبر امنیت اینستاگرام خود را تا حد زیادی پایین می‌آورید. نه تنها برای اینستاگرام، بلکه برای تمامی برنامه‌ها نیز همین سیاست را در پیش بگیرید. هیچ برنامه‌ای را به جز منبع معتبر آن نصب نکنید.

یک رمز عبور قدرتمد ایجاد کنید

اولین کار مهمی که باید انجام دهید این است که باید یک پسورد قوی برای حساب خود ایجاد کنید. یک پسورد قوی شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای هندسی است که شما باید با به کار بردن تمامی این‌ها، یک پسورد قوی بسازید. اما مشکلی که اینجا پیش می‌آید این است که به خاطر سپردن چنین رمزی بسیار مشکل است و ذخیره کردن رمزها در یک فایل نوت خطرناک‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم از برنامه‌های مدیریت و ساخت پسورد مانند lastpass استفاده کنید. lastpass برنامه‌ای است که هم برای گوشی‌های موبایل و هم برای سیستم‌های کامپیوتری موجود است و شما می‌توانید آن را بر روی گوشی و یا مرورگر خود نصب کنید.

 

به اینستاگرام خود یک ایمیل اضافه کنید

بعد از انتخاب یک رمز قوی، می‌بایست یک ایمیل فعال که دسترسی کامل به آن را دارید را به حساب اینستاگرام خود اضافه کنید. اگر شما یک ایمیل را به حساب اینستاگرام خود اضافه کنید در بسیاری از موارد امنیتی که برای حساب شما ممکن است اتفاق بیفتد، ایمیلی از جانب اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود. شما با اضافه کردن یک ایمیل به حساب اینستاگرام خود، از سوء استفاده‌های بسیار زیادی جلوگیری می‌کنید. اگر فردی سعی کند به هر نحوی رمز اکانت شما را تغییر دهد یا با یک دستگاه دیگر قصد ورود به حساب شما را داشته باشد، ایمیل اطلاع رسانی آن برای شما ارسال می‌شود.

به این نکته توجه کنید که اگر شما با شماره تلفن همراه، حساب اینستاگرام خود را ایجاد کرده‌اید و اگر از همان با ایمیل درون اینستاگرام ثبت نام کرده‌اید، دیگر نیازی نیست این مرحله را انجام دهید.

تایید دو مرحله‌ای یا Two Factor Authentication را فعال کنید

خوب نوبتی هم باشد، نوبت تایید دو مرحله‌ای یا Two Factor Authentication است. برای فعالسازی این مرحله شما نیازمند اضافه کردن شماره تلفن خود به حساب اینستاگرامتان هستید. شما با فعال کردن این بخش، افزایش امنیت اینستاگرام خود را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برید زیرا لایه‌های امنیتی شما بسیار قوی می‌شود. هکر یا کسی بخواهد به حساب شما وارد شود، باید از چندین مرحله امنیتی عبور کند که با فعال کردن Two Factor Authentication یا تایید دو مرحله‌ای تا حد زیادی از این اتفاق جلوگیری می‌کنید.

 

تا اینجا شما تمامی کارهایی که می‌توانستید از داخل خود اینستاگرام انجام دهید را، یاد گرفتید و اینجا به بعد، امنیت اینستاگرام تنها مربوط به نوع فعالیت شما در این شبکه‌ی اجتماعی است. از اینجا به بعد با برخی از فعالیت‌های نادرست که ممکن است امنیت اینستاگرام شما را با مشکل مواجه کند را بررسی می‌کنیم. توجه کنید که تمامی این کارها جز چک لیست افزایش امنیت حساب اینستاگرام شما به حساب می‌آید.

 

بر روی لینک‌هایی که نمی‌شناسید، کلیک نکنید

شاید به دفعات دیده باشید که افراد زیادی لینک‌هایی را در قسمت بیو سایت خود قرار می‌دهند که به هر دلیلی ممکن است شما به بیو آن صفحه مراجعه کنید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید بر روی لینک‌هایی که نمی‌شناسید، کلیک نکنید. انواع لینک‌های بلند را می‌توان با استفاده از برنامه و سایت‌های بسیاری، کوتاه کرد. کوتاه بودن یک لینک، دلیل بر معتبر بودن آن نیست. ممکن است با کلیک بر روی این لینک‌ها باج افزارها و یا کدهای مخرب بسیاری به گوشی و یا سیستم شما وارد شود که مستقیما امنیت اینستاگرام شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای افزایش امنیت اینستاگرام خود بر روی هر لینکی کلیک نکنید.

برای افزایش امنیت اینستاگرام خود، هر لینکی را به بالا نکشید

تمامی صفحاتی که بیش از ۱۰ هزار فالوور داشته باشند، می‌توانند در استوری‌های خود لینک قرار دهند و با وجود اینکه رسیدن به فالوور ۱۰ هزارتا کار آنچنان سختی نیست، تعداد لینک‌هایی که در استوری‌ها قرار دارد نیز، بسیار زیاد است. به احتمال زیاد تبلیغات بسیار زیادی را می‌بینید که با ارائه‌ی پیشنهاد جذاب شما را مجاب می‌کنند که با کشیدن صفحه از پایین به بالا، یک لینکی برای شما باز می‌شود. این لینک‌ها نیز مانند لینک‌هایی که در حالت قبل به توضیح آن‌ها پرداختیم، می‌تواننند خطرناک باشند. تا حد ممکن سعی کنید، لینک‌های درون استوری‌ها را باز نکنید و تنها به بازکردن لینک‌هایی بپردازید که می‌دانید صفحات آن‌ها معتبر است.

هیچ برنامه‌ی افزایش لایک و فالووری را بر روی گوشی خود نصب کنید

روزانه صدها نفر در اینستاگرام در حال ایجاد و بهبود الگوریتم‌هایی هستند که تا برنامه‌هایی که به صورت تقلبی به افزایش لایک و فالوور یک حساب می‌پردازند را مسدود کنند چرا که هدف اینستاگرام، ارائه بهترین محتوا به دست مخاطب است. از دادن اطلاعات حساب خود به این برنامه‌ها و همچنین نصب آن‌ها بر روی گوشی و کامپیوتر خود، به شدت پرهیز کنید. هیچ کدام از این برنامه‌ها که حتی برخی از آن‌ها در فروشگاه گوگل نیز وجود دارد، مورد تایید اینستاگرام نیست.

 

هیدن ویکی

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

کوتاه کننده لینک من | 9Me.iR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *