آموزش حل ارور Removable Disk در فلش مموری USB

|هیدن ویکی|

آموزش حل ارور Removable Disk در فلش مموری USB

بسیاری از کاربران در هنگام اتصال حافظه های USB به دستگاه کامپیوتری خود، با ارور Please insert a disk into USB Drive مواجه می شوند.
دلیل ایجاد این ارور به عدم نصب صحیح مموری در کامپیوتر باز می گردد.
در واقع حافظه های فلش و USB، قبل از فراخوانی و نمایش اطلاعات نیازمند نصب درایور مورد نظر خود بر روی سیستم می باشند
و در صورتی که درایورها به درستی توسط سیستم شناسایی و نصب نگردد، کاربر با ارور Please insert a disk into USB Drive روبرو خواهد شد.
در این مقاله می خواهیم به بررسی روش حل ارور Removable Disk در حافظه های فلش مموری و پورت های USB بپردازیم. با هیدن ویکی همراه باشید.

 

تغییر نام و آدرس درایو USB

گاهی اوقات ممکن است با تغییر نام و آدرس فلش مموری ارور Removable Disk نیز برطرف شود. به منظور انجام اینکار ابتدا یک مموری USB را به دستگاه متصل کرده و سپس بر روی My Computer راست کلیک نمایید. در منوی باز شده گزینه Manage را انتخاب کرده و وارد تنظیمات این بخش شوید.
در صفحه باز شده و در منوی سمت چپ، بر روی گزینه Storage کلیک کرده و در تب باز شده عبارت Disk Management را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده بر روی حافظه فلش خود راست کلیک کرده و گزینه Change Drive Letter and Paths را انتخاب کنید. در نهایت نیز با انتخاب گزینه Change، نام جدیدی برای درایو خود انتخاب کنید
هیدن ویکی

استفاده از قابلیت Troubleshooter در ویندوز ۱۰

اگر از کاربران سیستم عامل ویندوز ۱۰ می باشید، می توانید از ابزار Troubleshooter به منظور حل ارور Removable Disk استفاده نمایید. این ابزار با بررسی فایل های سیستمی و تنظیمات ویندوز، مشکلات موجود در ویندوز را شناسایی کرده و به صورت خودکار آنها را برطرف می کند.
به منظور استفاده از این قابلیت ابتدا کلیدهای ترکیبی Ctrl + I را فشار داده و وارد تنظیمات ویندوز شوید. از میان گزینه های موجود بر روی صفحه، عبارت update & Security را انتخاب نمایید. در ادامه و در صفحه باز شده بر روی گزینه  Troubleshoot کلیک کنید.
در این حالت سیستم به صورت خودکار به بررسی مشکلات موجود در ویندوز می پردازد و در صورت مشاهده هرگونه خطا و ارور، آن را به صورت خودکار برطرف خواهد کرد.

 

هیدن ویکی

 


حذف پارتیشن فلش مموری

گاهی اوقات ممکن است به دلیل عدم شناسایی پارتیشن مموری، با ارور Removable Disk در هنگام فراخوانی USB روبرو شوید. در این حالت می توانید با حذف پارتیشن مربوط به درایو USB و نصب مجدد آن مشکل را برطرف نمایید.
به منظور انجام اینکار، ابتدا فلش مموری USB را به سیستم متصل کرده و بر روی My computer راست کلیک کنید. در منوی باز شده بر روی گزینه Manage کلیک کرده و همانند روش اول وارد بخش Disk Management شوید.
در این بخش بر روی حافظه مموری خود راست کلیک کرده و گزینه Delete Volume را انتخاب نمایید. در ادامه دوباره بر روی حافظه راست کلیک کرده و این بار گزینه New Simple Volume را انتخاب نمایید. با انجام این کار به احتمال زیاد ارور Removable Disk نیز برطرف خواهد شد.
هیدن ویکی
در نظر داشته باشید که اگر با انجام موارد فوق مشکل همچنان پابرجا می باشد، ممکن است دلیل ایجاد این ارور به صورت سخت افزاری بوده و در صورت باید به فکر خرید یک فلش مموری جدید باشید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *